2018 Dünya Şampiyonasına Hoş geldiniz!

8.si düzenlenen Dünya League of Legends Şampiyonasına hoş geldiniz. Bu seneki dünya şampiyonasına eleme aşaması ile birlikte toplamda 24 takım katılmaya hak kazandı. Bu takımlar sırası ile ;

Kore (LCK)

kt Rolster

Afreeca Freecs

Gen.G

Çin (LPL)

Royal Never Give Up

Invictus Gaming

EDward Gaming

Avrupa (EU LCS)

Fnatic

Team Vitality

G2 Esports

Kuzey Amerika (NA LCS)

Team Liquid

100 Thieves

Cloud9

Tayvan, Hong Kong, Makao (LMS)

Flash Wolves

MAD Team

G-Rex

Brezilya (CBLoL)

KaBuM! e-Sports

Bağımsız Devletler Topluluğu (LCL)

Gambit Esports

Japonya (LJL)

DetonatioN FocusMe

Latin Amerika Kuzey (LLN)

Infinity eSports

Latin Amerika Güney (CLS)

Kaos Latin Gamers

Okyanusya (OPL)

Dire Wolves

Türkiye (ŞL)

Bahçeşehir SuperMassive

Güneydoğu Asya (SEA)

Ascension Gaming

Vietnam (VCS)

Phong Vü Buffalo

Bu takımlar her şeylerini ortaya koyarak buraya geldi ve hepsi galibiyet istiyor. 12 takım arasından grup elemelerinden galip gelen 4 takım dünya şampiyonası 16’lısına katılma hakkı kazanacak.

Ön Elemeler

Worlds 2018 Ön Eleme Aşaması kuralarında ise 12 takım 4 farklı gruba ayrıldı. B grubuna yerleşen Bahçeşehir SuperMassive, EU LCS temsilcisi G2 Esports ile SEA ekibi Ascension Gaming ile eşleşti.

Rakip takımlar zorlu ve taktiksel olarak bizimle kıyaslanabilecek rakipler. G2 Esports tarafından yeniden doğuş yaşayan ve takımını sırtlayan bir Perkz var. Oyun içindeki baskısı olsun, kendi oyun yapabilme yeteneği olsun oldukça dikkatli bir oyuncu. Tek başına rahatlıkla skor katkısı yapabilen Perkz G2 takımında kilit isim. Ascension Gaming cephesinden bakacak olursak ise kilit isim G4. Ascension Gaming kurulduğu günden beri takımda yer alan G4, takımı ile iyice kaynaşmış ve koordine olmuş bir oyuncu ve bu profesyonel arenada az rastlanılan bir özellik, buda onu 2018 Worlds elemelerine getirmeyi başarmış.

Biz bu grup elemelerinden en kötü 2.  ayrılmalıyız ki bir sonraki elemelere kalabilelim. Küçük bir dezavantaj var gruptan 1. Çıkan takım 2. Olanlarla eşleşiyor yani biz 2. Olursak diğer grup birincileri ile karşılaşacağız. Eğer hepsinden galip gelirsek dünya şampiyonası 16’sına kalabileceğiz.

RISE

Dünya şampiyonasının tartışmasız en büyük özelliği bütün sezonda geçen rekabet üzerinden şarkı yapılmasıdır. Bu sene ise RISE bizi turnuva heyecanına ortak olmaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Tabi bu da yetmezmiş gibi birde nasıl yapıldı videosu var. Bu videonun özelliği seçilen grup veya şarkıcının nasıl bir yol izlediğini anlatıyor. Kusursuz bir çalışma…

Göz atmak isterseniz 2018 Worlds ürün sayfası

Dünya şampiyonası heyecanına hala ortak olamadıysanız sizi Riot Games Ürünleri Mağazasına davet ediyoruz.

Databased: Riot Games

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.