6 Ekim Venüs Retrosu Başımıza Ne İşler Açacak?


6 Ekim itibariyle Akrep burcunda retro hareketine başlıyor. Venüs retrosu, 16 Kasım tarihinde Terazi burcunda sona erecek.


VENÜS’ÜN GÖREVİ VE ETKİLERİ NELERDİR? 

Yönettiği burç : Boğa, Terazi
Güçlü olduğu burç : Balık
Zararlı olduğu burç : Koç, Akrep
Güçsüz olduğu burç : Başak

Aşk, güzellik, tutku, cinsellik, huzur, mutluluk gibi her türlü ilişkiyi yöneten Venüs, nam-ı diğer Afrodit aynı zamanda Boğa ve Terazi burçlarının da yönetimindedir. Cinsel ilişkilerde büyük bir mutluluk verir. Hepimizin doğum haritasında bulunur. Doğum haritanızda Venüs, içimizdeki tanrıçamızı, satın almak ve para harcamaktan hoşlandığımız şeyleri temsil eder. Kısacası Venüs paradır, dostluk, sevgi ve zevktir. Romantizm, moda, şefkat, samimiyet, tatlı anlar(düşün: şeker, baharat ve her şey), hepsi tanrıça Venüs tarafından yönetiliyor – para ve banka bakiyeniz bile. Eh, işi biraz zor olduğu için ortalama 1,5 yılda bir dinlenmek için hızını yavaşlatır. Yaklaşık 40 günlük bir dinlenmesi demek yönettiği tüm duygularımızın da yavaşlaması belki de geri gitmesi demektir. PEKİ NEDİR BU VENÜS RETROSU?

Venüs Retro dönemi için hızlı bir trafik akışından ziyade sosyal bir durum öngörülüyor. Popüler bir restoranın iki kat daha meşgul olduğunu hayal edin. Tutkular yüksek ve mutfak kızışmış.(Özellikle Venüs kavurucu Akrep burcunda) İnsanlar garsonu göremiyor. Herkes biraz endişeli, kızgın ve çatlaklar göstermeye başlıyor…

İşte Venüs retrosu.

Bu, dengeden çıkan iletişim değildir .Bu bizim şehvetli, sosyal yaşantımızdır. Değer verdiğimiz şey inceleme altındadır ve insanlar neyi ve kimi sevdikleri, nasıl sevgi gösterdiklerini, flört etmelerini düşünür, yansıtır ve gözden geçirir. Venüs Retrosu, değerlerimizi yeniden değerlendirmek ve yeniden keşfetmek için iyi bir zamandır. Kime minnettarız? Çevremizdeki insanlar, arkadaşlar gibi çevremizde neyi beğenir ve takdir ederiz? Başkalarında neleri severiz?

Parayı nasıl çeker ve değer veririz?

Romantizm inceleme altında olabilir ve ilişkilerin farklı yönleriyle yeniden ziyaret edildiğinde (sevgi ve arkadaşlık) geçmişteki tanıdıkların (belki de eski sevgililerin) yeniden ortaya çıkmasını bekleyebilirsiniz. Dostluklar ve ilişkiler etrafındaki eski sorunları yeniden ziyaret etmek gerekli olabilir veya kalbinin sorunları ile başa çıkmak için harika bir zaman olabilir.

Venüs doğrudan gittiğinde, güzellik, moda, yeniden dekorasyon ve makyajların “yeniden yapılması” gerekebilir. Para ve maliyenin incelenmesi gerekebilir ve sosyal etkinlikler ve partiler planlandığı gibi kolay olmayabilirler.


6 EKİM VENÜS RETROSUNDA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

⚡Yeni ilişkilere başlamamalıyız. Çünkü bu dönemde insanların kafası karışabilir, unuttuğu sandığı eski sevgililer gündeme gelebilir.
⚡ İlişkiniz var ise ayrılıklar olabilir fakat kafaya takmayın ilişkiniz en kısa sürede eskisi gibi olur.
⚡ Kadınsal ve cinsel hastalıklara dikkat! Aynı zamanda beklenmedik ve istemsiz hamilelikler de olabilir.
⚡ Bu dönemlerde diyet yapsak iyi olur. Çünkü kilo alımımızda aşırı artış olabilir.
⚡ Evlilik, nişan gibi durumlar için pek uygun değildir.
⚡ Büyük yatırımlar yapmak için uygun bir süreç değildir.
⚡ Para harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
⚡ Güzelleşmek uğruna ameliyatlar beklediğiniz gibi olmayabilir. Kaş yaparken göz çıkartmak deyimini gerçekleştirebilirsiniz.


VE AKREP BURCUNDA VENÜS OLDUĞUNDA NE OLUR?

Şehvetli Akrep yıldız gücü ile yeniden canlandırabilirsiniz!

6 Ekim tarihinde gerçekleşecek Akrep burcundaki Venüs’le daha kıskanç ve acımasız olabiliriz, zaman ve paramızın söz konusu olduğu ciddi yatırım tercihlerini benimseyerek, yakın bağlarımızı yeniden değerlendirebiliriz, ilişkilerimizdeki gücü ve ilişkilerdeki gücümüzü, cinselliğimizi de tekrar edebiliriz.


GEÇMİŞ VENÜS RETROLARI

🔼 Koç ve Balık burcundaki Venüs Retrosu, 4 – 15 Nisan 2017
🔼 Aslan ve Başak Venüs Retrosu, 25 Temmuz – 6 Eylül 2015
🔼 İkizler Venüs Retrosu, 15 Mayıs 2012 – 27 Haziran 2012
🔼 Akrep ve Terazi’de Venüs Retrosu 8 Ekim 2010’dan 18 Kasım 2010’a
🔼 Koç ve Balık burcundaki Venüs Retrosu, 6 Mart 2009 – 19 Nisan 2009
🔼 Başak ve Aslan burcundaki Venüs Dönemi, 27 Temmuz 2007’den 8 Eylül 2007’ye
🔼 Kova ve Oğlak burcundaki Venüs Retrosu, 24 Aralık 2005, 3 Şubat 2006
🔼 İkizler Nisan’dan 2004’e kadar Venüs Retrosu
🔼 Akrep burcundaki Eylül 2002 ile Aralık 2002’de Venüs Retrosu


Astroloji ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.