Adım Adım Dünya Kupası

 Geçtiğimiz günlerde Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi final maçları oynandı. Çekişmeli geçen dakikalarda lider belli oldu. 2018 sezonunda Türkiye’nin en büyük ve güçlü takımı BAU Supermassive oldu.  ESpor etkinliklerinin artması ve dünya çapında bu sektörün gelişmesi izleyici kitlelerine de yansıdı. Salonları dolduran büyük ve heyecanlı kitle bir o kadar da ekran başında vardı.

Toplamda izleyenlerin sayısı 3 milyonu aşan turnuvada final karşılaşmalarını 86.960 kişi izledi. Dünya genelinde ise en çok izlenen finaller Çin ve Kore finalleri oldu.

Çin finallerini toplamda 32 milyon kişi izledi, turnuva geneli ise 224 milyon izleyiciye ulaştı. Kore finallerini ise 15 milyon kişi izledi, turnuva geneli ise 62 milyon izlendi.

Bizim ülkemizde eSpor gelişmekte olan bir yere sahip, taraftar oluşumları ve takım destekleri hala daha yerine oturmamış olsa da bizim aldığımız izlenmeler oldukça iyi ve umut verici durumda.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi finallerini 3-1’lik bir skor ile BAU Supermassive kazandı. Final serisinin en değerli oyuncusu GBM oldu.

Riot Games 2018  VFŞL’ye özel birde şarkı yapma kararı aldı. Şarkıyı Fatma Turgut ve Ferman Akgül seslendirdi. Şarkıyı bestelerlerken ikisinin de düşündüğü şey bunun bir marş gibi söylenebilmesi gerektiği ve o heyecanı o ruhu yaşatması gerektiğiydi. Bu iki güzel sanatçının bunu başarabildiğini düşünüyorum.

Fatma Turgut ve Ferman Akgül – Efsaneyiz | League Of Legends Türkiye

Gelelim Dünya Kupasına…

Bu kadar eğlenceli güzel konulardan sonra biraz ciddi konulara girelim. BAU Supermassive Türkiye’de şampiyon oldu evet ama bir sorun var dünya çapında ne durumdayız? Aslında orada işler biraz karışık çünkü bizim dünya çapında hiçbir başarımız yok. Artık bu zinciri kırmak istiyoruz. Ön elemelerde başarılı olabilirsek dünya çapında küçükte olsa bir başarı elde etme şansımız var. Kulağa ne kadar kolay gelsene işler o kadar basit değil. Rakiplerimiz güçlü ve çoğu final görmüş takımlar yani dünya çapında çok tecrübeliler. Öncelikli hedefimiz ön elemeleri atlatmak…

Ön elemelerden sonra da grup aşamasına katılacağız. 2018 Dünya Şampiyonası Kura Çekimi 23 Eylül Pazar günü Türkiye saatiyle 15.00’da, (Kore saatiyle 21.00’da) gerçekleşecek. O tarihe kadar nutkumuz tutuldu ve bekliyoruz.

Bütün kuralar bittikten sonra ise Dünya Şampiyonası, Güney Kore’de 1 Ekim tarihinde başlayacak. Şampiyonaya dair bilgilerle çok yakında karşınızda olacağız. Bizi takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.