En Güçlü Marvel Takımları

 

Nova Corps

Nova Corps takımı Xandar gezegeninin askeri ve araştırma kuvvetidir. 500 Xandarlı askerin bulunduğu bu kuvvetteki her asker gücünü Nova gücünden alır ve bu onları olağanüstü bir şekilde güçlü yapar. Ama güçleri kendi gezegenlerini Luphomiyanlardan kurtarmaya yetmemiş ve Xandar gezegeni yok olmuştur. Bu yıkımdan kurtulan Xandarlılar daha sonra Xandar Cluster adını verdikleri küçük bir gezende tekrar hayatlarını sürdürmeye başlamışlardır. Kraliçe Adora’nın himayesi altında olan Nova Corps ise galaksiler arası barışı koruyan bir güç olmaya devam etmiştir. Nova Corps, Richard Rider bildiğimiz adıyla “Nova” karakterinden esinlenerek Marv Wolfman ve John Buscema tarafından yaratılmıştır. Bu takım Marvel Sinematik Evreninde ilk defa Galaksinin Koruyucuları filminde görülmüştür.

 

Fantastic Four

Bir grup astronot uzaya gittikleri zaman geçirdikleri bir kaza sonucu kozmik bir radyasyona maruz kalırlar ve bu onlara süper güçler verir. Süper kahraman isimleri Mr. Fantastic, Invisible Woman, Thing ve Human Torch olan bu takımı 1961 yılında Jack Kirby ve Stan Lee yaratmıştır. Fantastic Four, Doctor Doom, Galactus, Super-Skrull ve Ronan gibi ünlü Marvel kötüleriyle savaşmıştır. Sinema evreninde filmlerini iki farklı ekiple izlediğimiz bu takım Marvel’ın en sevilen süper kahraman takımlarından biridir.

 

The Avengers

Hiç şüphesiz Marvel fanlarının gözdesi olan Avengers, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. Sinema evreninden farklı olarak çizgi romanlarda bu takımın kurucu üyeleri Iron Man, Wasp, Hulk, Ant-man ve Thor’dur. Daha sonra Captain America’nın buzda bulunmasıyla o da takıma katılmıştır. Kendilerini Loki ile savaşın ortasında bulan bu süper kahramanlar Loki’yi yendikten sonra Ant-man’in önerisiyle gücünü iyiden yana kullanan bir takım kurmaya karar vermişlerdir. “The Avengers” ismini de Wasp önermiştir. Ultron, Count Nefaria, Thanos, Kree, Kang, Masters of Evil gibi en bilinen Marvel kötülerinin baş düşmanı olan bu takımın çizgi roman evreninde şimdiki üyeleri Sentry, Captain Marvel, Ares, Black Widow, Iron Man, Wasp, Wonder Man ve Spider-Woman’dır.

 

Illuminati

Süper kahraman dünyası ve onun etrafındaki dünyanın durumunu şekillendirmek için kurulan bu takım içinde birçok güçlü süper kahramanının bulunduğu gizli bir örgüttür. Kree-Skrull savaşı ilk patlak verdiğinde Tony Stark bu tehditlere karşı koyabilmek için varolan her takım ve gruptan bir kahramanın bu örgüte katılması gerektiğini düşünüp, örgütü kurmuştur. Brian Michael Bendis ve Steve McNiven tarafından yaratılan bu takımın üyeleri Black Bolt, Namor, Charles Xavier, Doctor Strange, Mr. Fantastic ve Iron Man’dir.

 

X-Men

Charles Xavier, mutantların insan evriminin bir sonraki jenerasyonu olduğunu fark ettiği zaman üstün yetenekli beş genci sınıfının ilk öğrencileri olmak üzere toplar. Charles’ın hayali, insanların yeni jenerasyonu olan bu mutantları eğitmek, onları korumak ve insanlar ile mutantlar arasındaki harmoniyi sağlamaktır. X-Men takımının da amacı her zaman bu olmuştur. 2000 yılından beri filmleriyle gönüllerimizde taht kuran bu takımın çizgi roman evrenindeki şimdiki üyeleri Professor X, Cyclops, Phoenix, Angel, Beast, Iceman, Colossus, Nightcrawler, Rogue, Wolverine, Kitty Pryde ve Storm’dur.

 

Guardians of the Galaxy

Annihilus kozmik evrende dehşet saçmaya başladığı zaman Drax, Gamora, Star Lord, Nova ve daha birçok kahraman onu durdurmaya çalışmış ve başarılı olmuştur. Daha sonra Ultron tehditiyle karşı karşıya kalacaklarını anladığı zaman Star Lord, uzaydaki süper kahramanlardan bir takım kurmaya karar verir. Sinematik evrenden farklı olarak çizgi roman evreninde bu ekipte Bug, Nikki, Cosmo, Major Victory, Magus, Quasar, Marvel Boy, Aleta Ogord ve Yondu gibi karakterler bulunuyor.

 

A-Force

Marvel’ın en güncel takımı olan A-Force tamamen kadınların oluşturduğu bir takımdır. Amaçları ise Arcadia adasındaki düzeni sağlamak ve uyumu korumaktır. Bu çizgi roman serisi G. Willow Wilson ve Marguerite Bennett tarafından yaratılmıştır. A-Force takımında She-Hulk, Captain Marvel, Medusa, Spider-Gwen, Dazzler, Miss America, Ms. Marvel, Jean Grey, Emma Frost, Black Widow ve Angela gibi sevilen karakterler bulunuyor.

 

Inhumans

Kree ırkı henüz gelişmemiş insan ırkı üzerinde deneyler yaparak ortaya Inhumans ırkını çıkarır. Daha sonra ise bilinmeyen bir nedenden ötürü deneylerini terk ederler, geride kalan bu ırk kendi bağımsız toplumlarını, Attilan ismini verdikleri şehri inşa ederek kurarlar. Black Bolt, Medusa, Karnak, Crystal, Triton ve köpekleri Lockjaw ile birlikte kendi krallıklarını koruyan bu takım Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. Ekranlarda bu ırk ilk defa Agents of Shield dizisinde gözükmüştür. Sinematik evrende ise ilk önce film daha sonra dizi olacağı açıklanan Inhumans’ın dizisi sekiz bölüm sonra iptal edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.