eSpor Oyuncuları Ne kadar Kazanıyor Biliyor Musun?

League of Legends oyunundaki profesyonel oyuncuların ne kadar kazandığını biliyor musun? Senin için en çok kazanan 10 kişiyi listeledik. Dudak uçuklatacak derecede para kazanan bu profesyonel oyuncuların büyük çoğunluğunun Koreli olması dikkat çekici.

10. CoreJJ / Jo Yong-in

Güney Koreli oyuncu 24 yaşında ve profesyonel oyunculuk hayatına 4 yıl önce başladı. Bigfile Miracle takımında kariyerine başlayan CoreJJ, oyunuculuk kariyerini destek oynarak devam ettiriyor. Favori şampiyonu Zyra. CoreJJ bu tarihe kadar toplamda $463,666.59 gelir elde etmeyi başardı.

9. CuVee / Lee Seong-jin

21 yaşında olan Güney Koreli oyuncu üst koridor da oynuyor. Profesyonel oyunculuk kariyerine 4 sene önce başlayan CuVee, Samsung Galaxy gibi büyük bir takımda büyük ilgi topladı. Favori şampiyonu İrelia ve Camille olması onu üst koridorda agresif ve nadir bir oyuncu kılıyor. CuVee bu tarihe kadar toplamda $464,471.56 gelir elde etmeyi başardı.

 

8. Crown / Lee Min-ho

Şampiyon havuzu ile garip seçimlerde buluna bilen Crown, orta koridorda dehşet saçıyor. Profesyonel oyunculuk kariyerinde bir çok büyük takımda oynayan Crown 23 yaşında ve uzun süre adını unutturacak gibi durmuyor. Favori şampiyonları arasında Viktor, Talia, Lissandra, Varus ile kafa karıştıcı ve tahmin edilemez bir oyun stiline sahip. Crown bu tarihe kadar toplamda $467,629.06 gelir elde etmeyi başardı.

 

7. Duke / Lee Ho-seong

6 yıldır profesyonel arenalarda boy gösteren Duke, henüz 23 yaşında ve böyle devam ederse adını da duymaya devam edersin. Dünyaca ünlü bir çok oyuncu ile vadide boy gösterme şansını yakalayan Duke, yarı defansif bir üst koridor oyuncusu bu da onu vazgeçilmez kılmaya yetiyor. Favori şampiyonları Renekton, Shen ve Jax olması karışık bir şampiyon havuzunun olduğunu gösteriyor. Duke bu tarihe kadar toplamda $490,407.09 gelir elde etmeyi başardı.

6. Ambition / Kang Chan-young

Diğer oyunculara göre daha büyük olan Ambition 25 yaşında ve toplamda 7 senedir profesyonel oyunculuk yapıyor. İlk 3 yılında orta koridor oyuncusu olan Ambition sonralarında ormana geçmeyi tercih etmiş. Buda onu çok dikkatli ve orta koridorun önemini bilen önemli bir ormancı yapıyor. Favori şampiyonları arasında Lee-Sin ve Kha Zix gibi suikastçı olması biraz dezavantaj olsa da takımını rahatlıklar taşıyabiliyor. Ambition bu tarihe kadar toplamda $538,075.45 gelir elde etmeyi başardı.

5. Blank / Kang Sun-gu

20 yaşındaki genç oyuncu profesyonel hayatına 4 yıl önce başlamış ve oldukça genç ve yetenekli olması onu büyük takımlar tarafından aranılan bir seçim yapmış. Genel olarak ormanda oynayan Blank’in favori şampiyonu Rek’Sai’yi fazla metada olmasa bile oynabilen nadir ormancılardan. Blank bu tarihe kadar toplamda $558,498.75 gelir elde etmeyi başardı.

4. Bengi / Bae Seong-woong

5 yıldır profesyonel hayatını devam ettiren Bengi  24 yaşında ve vadide oynarken ormanı tercih ediyordu fakat şimdilerde takımına koçluk yapıyor. Büyük takımlarda ormancı bir oyuncu ve bir de koç kontenjanı olduğu için ve Bengi’de değerli bir ormancı olduğu için oyunculuğu bıraktıktan sonra hemen koçluk yapmaya başladı. Vadide savaştığı sıralarda favori şampiyonları Lee-Sin, Vii, Nunu, Elise ve Rek’Sai olması şampiyon havuzunun baya geniş olduğunu gösteriyor. Bengi bu tarihe kadar toplamda $810,683.00 gelir elde etmeyi başardı.

3. Bang / Bae Jun-sik

Profesyonel oyunculuk hayatına çok ufak takımlardan başlayan Bang, asansör gibi yükselmeyi başarmış ve şu an dünyanın en iyi takımlarından birinde. Tam 4 senedir aynı takımda oynayan Bang’in performansı hiç düşmedi ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Alt koridorda taşıyıcı rolünü üstlenen Bang’in favori şampiyonları Caitlyn, Vayne ve Ezreal gibi hareketli şampiyonlarda usta. Bang bu tarihe kadar toplamda $909,431.46 gelir elde etmeyi başardı.

2. Wolf / Lee Jae-wan

Bang’in yanında tam 4 yıl boyunca omuz omuz savaşan Wolf genel olarak profesyonel oyunculuk kariyerinde destek oynadı ve Bang’ten hiç ayrılmadı. 21 yaşındaki oyuncu 6 yıldır profesyonel oyuncu ve oda Bang gibi ufak takımlardan dünyanın en iyi takımlarına gelme şansı yakalamış bir oyuncu. Favori şampiyonları arasında oyun yapmasına elverişli Alistar, Bard, ve Thresh olması onu dünyanın en iyi destek oyuncusu yapmaya yetiyor. Wolf bu tarihe kadar toplamda $912,064.70 gelir elde etmeyi başardı.

 

1. Faker / Lee Sang-hyeok

Listede zirvede olana oyuncu Faker, 22 yaşında ve 5 senedir profesyonel oyunculuk yapıyor. Profesyonel hayatı boyunca tek bir takımda oynayan Faker, dünyanın en iyi oyuncusu ünvanına sahip ve dünyadaki en değerli oyuncu olarak görülüyor. Profesyonel oyunculuk hayatı boyuncu orta koridorda terör estiren Faker, yıkılmaz bir kale aşılmaz bir duvar olarak görülüyordu fakat son dönemler de bu biraz değişti ve ona denk sayılabilecek onun varisi olarak görünen oyuncular çıkmaya başladı. Buda onu psikolojik olarak kötü etkiledi ve performansında düşüklük yaşadı. Bizim için hala dünyanın en iyi oyuncusu olarak görünen Faker’ın favori şampiyonları Zed, Le Blanc, Ahri, Ryze ve Azir olması şampiyon havuzunda yüzebileceğinizin bir göstergesi ve hepsinde kusursuz oyunlara imza atmış. Faker bu tarihe kadar toplamda $1,174,048.35 gelir elde etmeyi başardı.

Database: Gamepedia

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.