Gelecekte Çıkmasını Dört Gözle Beklediğimiz 4 Oyun

“Oyun oyun ” diye diye bekleye bekleye bir hal olduk. Ama az kaldı biraz daha sabredin. İşte yıllardır çıkmasını beklediğimiz, yollarını gözlediğimiz oyunlar nihayet çıkıyorlar. Buyrun okuyalım.

RED DEAD REDEMPTION 2

Çok uzun zamandır çıkması bekleniyor. İlk oyunun 2010 yılında piyasaya sürüldüğünü düşünürsek ciddi anlamda uzun bir zamandan bahsediyorum  ve hayranlar hala aynı isteklilikle oyunu canıgönülden bekliyor. Oyun yaklaşık 200 hayvan türü barındırıyor. Oyunda 19 farklı at ırkının yanı sıra kuş ve balık türleri de yer alıyor. Red Dead Redemption 2, oyunculara bazı canlı türlerinin yanı sıra, onlara gıda, malzeme ve kaynak olarak avlamak için birkaç ipucu sunuyor. Av başarılı olduğunda, derisini ya da etini alabiliyorsunuz. Ancak eti atınızla güvenli bir yere götürmezseniz leşçillere ganimet olmalarına sebep olursunuz ki bunu hiçbirimiz istemeyiz. Ve aynı zamanda Grant Theft Auto V gibi kapsamlı ve sürekli genişleyen bir online multiplayer kısmı olacağı müjdelendi. 

İsterseniz şuan oyunu ön sipariş verebilirsiniz. Fiyatlar oyunun sürümüne göre değişiklik gösteriyor. Red Dead Redemption 2 ₺369,00, Red Dead Redemption 2: Special Edition ₺449,50, Red Dead Redemption 2: Ultimate Edition ₺500,25. Oyun 26 Ekim’de PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında piyasaya sürülecek.

FALLOUT 76

Tam olarak klasik bir Fallout değil. Bu yeni oyun, karşılaştığınız herkesin gerçek bir oyuncu olduğu online bir oyun olacak fakat aynı zamanda bunu kapatmak mümkün olacak. Fallout 76 Steam’de satışa sunulmayacak, sadece kendi internet sitesi üzerinden satışa çıkacak. İnternette oyun hakkındaki yorumları okudum ve bir tane bile olumlu yorum göremedim neredeyse. Herkes Bathesda’ya kin kusmuş resmen. Ne diyeyim ki umarım herkesin beklentisinin aksine ortaya güzel bir oyun çıkar ve herkes keyifle oynar.

ASSASSIN’S CREED ODYSSEY

Birkaç yıl aradan sonra, Assassin’s Creed, geçen yıl Origins ile bir patlamayla birlikte geri döndü. Şimdi ise Assasin’s Creed serisinin Odyssey adında antik yunan temalı bir oyunu çıkıyor. Tüm mücadeleyi sizin için koreografize etmeyen aynı dövüş sistemini kullanıyor. Bununla birlikte, Odyssey’de mevcut becerilere bakıyoruz ve çok daha yaratıcı ve kutunun dışında görünüyorlar. Duvarlardan geçebilen hayalet oklarınız var ve +%800 avcı hasarı vuruyorlar. Oyun 5 Ekim’de satışa sunulacak. İsterseniz 209TL’ye ön sipariş verebilirsiniz.

DARKSIDERS III

Vigil Games yapımcılığındaki Darksiders’ın ilk oyunu 2010 yılında piyasaya sürülmüş ve bizleri mahşerin ilk dört atlısından ilkiyle tanıştırmıştı yani War ile. 2012 yılında piyasaya sürülen Darksiders 2 ile War’ın abisi olan Death ile tanışmıştık. 3. oyunda ise sıra kız kardeşleri Fury ile tanışmaya geliyor. Kızımız Fury bir büyücü ve ana silah olarak da bıçaklı bir kırbaç kullanıyor. Aynı zamanda farklı şekillere bürünebiliyor ve bu sayede farklı silahlar ve hareketler de kullanabiliyor. THQ’nun iflasından dolayı Vigil Games kapatıldığı için oyun serisinin haklarını neyse ki Nordic Games satın aldı ve firma ismini THQ Nordic olarak değiştirdi. Yine aynı yıl Vigil Games’in kurucusu Gunfire Games adında yeni bir stüdyo kurdu. Ve nihayet Darksiders 3’ü geliştirerek oyunun çıkmasını dört gözle bekleyen oyunseverlere duyurdu. Oyun 27 Kasım’da piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.