Gruplar Tamamlandı. Biz hazırız ya siz?

2018 Dünya Şampiyonasında beklenmedik olaylar yaşanmaya devam ediyor. Grup maçlarının bitmesiyle birlikte gruplardaki liderler belli oldu. Düzeltmekte fayda var çünkü liderlerin belli olması, o takımı bulunduğu grubun en iyisi yapmadı. Gruplardaki rekabet o kadar yakın ki galibiyetler bir anlık kararlar ile kazanıldı veya alınan kararların uygulanamaması sayesinde kaybedildi. Ne olursa olsun vadideki heyecan çok üst seviyelerde ve kimse neler olacağını tahmin edemez.

Yükselenler (RISE)

A grubunda sıralamada ilk günü en sonda kapatan AFs, agresif bir geri dönüşle grup liderliğine oturuyor. G2 ikiciliği tırnaklarını kazıyarak, ter ve kan ile hak ediyor. FW ile galibiyetlerini eşitledikten sonra eşitlik bozma maçında G2 galibiyete ulaşıyor. Bu galibiyet onlar için çok önemliydi hem öz güven olarak hemde gruplardan çıkma adına büyük bir adım atıyor.

B grubunda ise bir önceki sezonun şampiyonu grupta sonuncu olarak eleniyor. GEN-G 1/5’lik hezimetleri ile şampiyonaya veda ediyor. B grubunda olan beklenmeyen olaylardan biri de grupta diğer elenen bir takım VIT. VIT gruptan çıkması için RNG ile rekabet edeceği düşünülürken, gruptan çıkan RNG ve C9 oldu.

C grubunda pek beklenmedik galibiyetler alınmadı. Gruptan birinci çıkmayı başaran KT oldu. KT herkesin finalde gördüğü mutlak takımlardan beri bu metada kusursuz oyunlar sergiliyorlar. Grupta ikinci çıkan ise EDG oldu. EDG’den beklenen performans pek görülmese de gruptan çıkmayı başardı. 

D grubunda lider beklenmedik oldu. Gruptan FNC ve INT çıkmayı başardı. Grupta çıkanlar belli olduktan sonra skorlar eşitlendi. Eşitlik bozma maçında Rekkles’ın kusursuz oynayışları ile galibiyete ulaşan FNC oldu. FNC için bu büyük bir avantaj çünkü grup ikincileri ile eşleşecekler ve bu avantaj onları yarı finale taşıyabilir.

Grupların tamamlanması ile birlikte yapılan kura çekimlerinden sonra eşleşmeler yukarıdaki gibi oldu. KT ve INT kısa final olarak görülse de hala şampiyon belli değil, takımlar hala sakladığı, o kutularındaki altın seçimleri kullanmış değil ve şu ana kadar yapılan en çok farklı tercih yapılan turnuva oldu. 

Kazanma oranları şu şekilde olsa da unutmamakta fayda var. Bu şampiyonları bazıları metada bile değiller, güçlü oldukları için seçilmediler fakat isimlerini bu şampiyonlarla tanıtan oyuncular tarafından oynandı. 

Turnuvanın ilerleyen maçları izledikten sonra anlıyoruz ki seçilen şampiyonlar takımlara büyük avantajlar sağlasa da, asıl farkı yaratan güçlü şampiyonları kusursuz ve tam gücünde kullanabilen oyuncular, o şampiyon ve oyuncu etrafında hatasız oynayabilen takımlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.