Hatalarla 2018 Dünya Şampiyonası Ön Elemeleri

2018 Dünya Şampiyonası ön elemelerine BAU Supermassive olarak çok iyi bir başlangıç yaptık. Seçim ve yasaklama ekranı olsun, oyun içi verilen kararlar olsun ve verilen bu kararların uygulanışı olsun takım olarak istediğimizi başarabildik. Devamındaki maçlarda istediğimizi ortaya koyamadık ve verilen kararlar iyi bile olsa uygulamakta büyük zorluk çektik hatta bazılarında başarısız bile olduk.

2018 Dünya Şampiyonası Ön Elemeleri 1. Gün

İlk gün ilk maçımızı G2 Esports ile oynadık. Seçim ve yasaklama ekranında istediğini yapabilen taraf biz olduk. Seçim ve yasaklama ekranından sonra maç başlaması ile birlikte global hedeflerde ve rotasyonlarda biz daha iyi oynadık ve nispeten rahat bir galibiyet aldık. 

İlk gün ikinci maçımızda ise Ascension Gaming ile karşılaştık. Seçim ve yasaklama ekranın geç oyuna yönelik bir takım kompozisyonu kurduk. Orta koridora kassadin tercihinde bulunarak genel oyun itibari ile kassadinin 16. seviye olmasına yönelik oynadık. Kassadin 16. seviyeye ulaştıktan sonra takım savaşında katliam alarak rahat bir şekilde oyunu bitirebildik.

Hayallerimizdeki gibi bir başlangıç yaptık ve ilk 2  maçımızdan galibiyetle ayrıldık. Mental olarak onlardan üstündük ama bu üstünlüğü diğer maçlarımıza yayamadık. 

2018 Dünya Şampiyonası Ön Elemeleri 2.Gün

İkinci gün ilk maçını yine G2 Esports ile oynadık. Fakat onların bu sefer mavi tarafa geçmesi bizim için dezavantaj oldu. Seçim ve yasaklama ekranında istediğimizi yapamadık ve üst koridorda koridor kabadayısı olarak adlandırılan son dönemdeki en güçlü şampiyonu açık bıraktık ve elimizden kaçırdık. Bu hatanın getirisi bize çok büyük oldu. Üst koridordan başlayan kar topu etkisi diğer koridorlara da sıçradı ve oyun G2 Esports kazandı.

İkinci gün ikinci maçımız yine Ascension Gaming ile oldu. Seçim ve yasaklama ekranında risk alsak da oyun içindeki takım savaşlarını güzel ve takımca oynadığımız için galibiyet aldık. Koridorlardaki baskıyı ormancı ve orta koridor ile rahatlatarak hata yapsak bile geri dönüşünü yapabilecek konuma getirdik. Bunları başardıktan sonra galibiyet bizim için kaçınılmazdı. 

Tabi bu oynanan maçların üzerine bizim grubumuzdaki durumumuz eşitlendi. G2 Esports ile Tiebreak karşılaşması oynamak zorunda kaldık çünkü skorlarda eşittik. Taraf seçme avantajı bizde olmasına rağmen her zaman kaybettiğimiz tarafı seçtik ve üst koridordaki kabadayı şampiyonu olan ve her eşleşmede çok rahat bir şekilde üstün gelebilen, son dönemdeki en güçlü şampiyon Urgot’u tekrar açık bıraktık ve seçmedik. Tabiki G2 gibi üst seviye profesyonel takımlar bu tarz hataları değerlendirmekte usta olduğu için maçı kaybettik. 

Daha hiçbir şey bitmiş değil tabi gruptan 2. çıktık ve diğer grup birincisi G-REX takımı ile bo5(beş maçlık seri) oynama hakkı kazandık. 7 ekim günü saat 11:00’da  oynanacak karşılaşmada 2018 Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanacağız. Temsilcimize şimdiden başarılar dileriz… 

KAMU SPOTU

Lütfen! Tek/Çift Dereceli Maçlarda veya Profesyonel Arenada Son Dönemdeki En güçlü Şampiyon Olan, Takım Savaşlarındaki Etkisi İnanılmaz olan, Koridor Kabadayısı URGOT’u Yasaklamayı, Yasaklayamadıysanız İlk Seçimden Seçmeyi İhmal Etmeyiniz. Teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.