İnsanlar Hayvanlar Gibi Flört Etselerdi Ne Olurdu?

Tıpkı insanlar gibi hayvanlar da beğendikleri ve birlikte olmak istedikleri türdeşlerine çeşitli şekillerde kurlar yaparlar. Yalnız insanlardan farklı olarak kur yapmak için hayvanların ceplerinden bir şey çıkmaz. Peki ya – en basitinden en görkemlisine kadar – kur yapmak için para veren insanlar, hayvanlar gibi flört etselerdi ne olurdu? Eğer bu soru ilginizi çektiyse sizi aşağıdaki listemize okumaya davet ediyoruz.

1. Kuş Türleri

Martı, cennet kuşu ve çeşitli kuş türleri partner adaylarını etkileyebilmek için yaratıcı dans figürleri sergilerler.

Aslında apaçiler de böyle flört etmiyorlar mıydı?

2. Galápagos Kaplumbağaları

Galápagos kaplumbağlarının dişileri, boyunlarını en uzağa uzatabilen erkeği partner olarak seçerler.

Biz insanlar “boya değil işleve bakmak” lazım deriz…

Ama “eli ya da ayağı büyük olanın başka bi’ yeri de büyük olur” da deriz… Ancak bu, ilkine göre daha az kabul edilir.

Galápagos kaplumbağalarında belki durum tam tersidir.

3. Karadullar

Karadullar da tıpkı memfisler gibi erkeklerini yemeleri özelliğiyle bilinen canlılardır. Karadullarda ise flört şöyle gerçekleşir: erkek örümcek, en büyük karadula yaklaşır. Ancak bu yaklaşmanın bir geri dönüşü yoktur; karadul kendisine yaklaşan erkeği ya kabul edip onunla çiftleşir…

Ya da ONU YER.

Tıpkı Tinder gibi ama beğenmediklerinizi sola kaydırmak yerine yiyorsunuz. Ben şu ana kadar mide fesadı geçirmiş olurdum herhalde.

4. Penguenler

Birçok penguen türünde erkekler dişilerini etkileyebilmek için onlara bir çakıl taşı götürürler.

Eğer dişi penguen erkek pengueni kabul ederse çakıl taşını alır.

Görünüşe göre daha öncekilere nazaran penguenlerin eş seçme metodu insanlara en yakın olan. Evlilik teklif ederken dizinin üzerine çöküp yüzük uzatmak gibi… Tek farkı insanlarda eş adayı yüzüğü daha en başında yanında getirmiyor.

5. Koalalar

Tembel hayvanlar olarak da bildiğimiz koalalar, eş seçimlerinde de oldukça tembeller. Dişiler bir ağaca tırmanıp dalına koalaların her zaman sarıldığı gibi sarılır ve…

Bir erkek koala gelip onu buluncaya kadar bağırır…

Bu da sanki artık yayınlanması yasaklanan evlilik programlarında kadın-erkek fark etmeksizin eş arayanların “x yaşındayım, hiç evlenmedim, y mesleğini yapıyorum, a-b yaşları arasında beni taşıyabilecek, yol arkadaşım olacak bir hanım/bey ile evlenmek istiyorum” demesi gibi. Belki bu dişi koalanın çığlığının insanların konuştuğu dillere çevirisi budur, belki de kendi özelliklerini ve kriterlerini ormandaki bekar erkek koalalara bağırarak iletmeye çalışıyordur… Kim bilir?

***

Önemli uyarı: bu taktikleri gerçek hayatta uygulamayın, partner yerine sosyal medyada bir mizah objesi olabilirsiniz (özellikle de koalanınkini)

Ve bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sizin de bildiğiniz değişik kur şekilleri varsa – insan ya da hayvan farketmez – bu yazının veya bu yazının Instagram hesabımızdaki gönderisine yorum olarak, ya da Twitter hesabımızdaki Tweet’ine cevap vererek bize söyleyebilirsiniz!

(Yazıda kullandığım karikatürlerin Türkçe çevirisi Instagram’daki @cartooncue.ig hesabından alınıp düzenlenmiştir; karikatürlerin orijinalleriyse @pet_foolery‘dendir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.