Instagram Gönderilerinize Renk Katacak Uygulamalar

Böyle bir yazı başlığında korktuğunuz gibi Vscocam ve Retrica gibi uygulamalardan bahsetmeyeceğim, merak etmeyin. Kullanmaktan keyif aldığım fakat çoğu kişinin kullanmadığı Instagram uygulamalarını sizin için bu yazımda paylaşıyorum.

Presco App

İndirirken ücretli olmaması için dua ettiğim bir uygulama olan Presco’yu bu listenin başına koydum. Çünkü kötü filtreleri ücretsiz yapan, güzel olanlar için bir ücret talebinde bulunan uygulamaların aksine Presco, ücretsiz kullanımda her hafta birbirinden farklı on filtreyi ücretsiz olarak müşterilerine sunuyor. Memnun kaldığınız filtreleri ise bir ücret karşılığında indirebiliyorsunuz.
Fotoğraf düzenlemede biraz etkisiz kalsa da filtreler için on numara diyebilirim. 
Bulunduğu İşletim Sistemleri: Android ve IOS
Fiyatı: Bedava (Eklentiler ücretli)

NOMO App

Nomo, Instagram sayfasını düzene sokmak için uğraşanlar için mükemmel bir alternatif. İki farklı filtresi bulunan bu uygulamada bir filtresi ücretsiz, diğeri ise ücretli olarak sunuluyor. Nomo’nun en büyük özelliği ise fotoğraflara polaroid çerçevesi eklemesi. 
Nomo’yu güzel yapan diğer bir özelliği ise fotoğrafları eski usülle elde etmeniz. Yani fotoğrafı çekiyorsunuz ve telefonunuzu fotoğraf görünür hale gelene kadar sallıyorsunuz. Bu özelliğin pek kullanışlı olmadığını düşünenler için söylüyorum; fotoğrafları birkaç dakika bekleyerek de elde edebilirsiniz.
Bulunduğu İşletim Sistemleri: Android ve IOS
Fiyatı: Bedava (Eklentiler ücretli)

Dalgona

Nostaljik havayı sevenlere çok uygun olan bu uygulamada düzenleme özelliği bulunmuyor. Fakat dediğim gibi o sevdiğimiz eski kameralarla çekilmiş fotoğrafların havasındaki fotoğraflar elde ediyorsunuz. Ücretli bir uygulama fakat ekstrem bir fiyatı yok. Bu uygulamayı kullanacak olanlar için şunu söyleyebilirim; evet çok fazla filtre bulunmuyor fakat bulunanların hepsi birbirinden farklı filtreler.
Bulunduğu İşletim Sistemleri: IOS
Fiyatı: 4,49 TL

Ultrapop

Ultrapop, bu bahsettiğim uygulamaların hepsinden çok daha farklı bir uygulama. Çünkü bu uygulamayla fotoğraflarınıza yepyeni renkler ekleyebiliyorsunuz. Manzaralar ve kişiler, normalden sıyrılarak eğlenceli bir havaya bürünecek. İşte tam bu yüzden sıkıcı Instagram filtrelerinden sıkılanlar için çok uygun olduğunu düşünüyorum. Çünkü filtreler biraz çılgınca, sizce de öyle değil mi?
Bulunduğu İşletim Sistemleri: IOS ve Android
Fiyatı: Bedava (Eklentiler ücretli)

Camcorder

Hep fotoğraflarınızı nasıl düzenleyebileceğinizden bahsettim. Şimdi de videolardan bahsedelim. Yine eskiye dönük bir filtreyi kullanan Camcorder’ın en kötü özelliği galerinizdeki videoları düzenleyememeniz. Bu yüzden videolarını direkt olarak bu uygulama ile çekmek zorunda kalıyorsunuz. 
Bulunduğu İşletim Sistemleri: IOS ve Android
Fiyatı: Bedava

PinksCam

Pembe bir Instagram sayfasına sahip olmak ister misiniz? Bunun için tek yapmanız gereken hiçbir para ödemeden ‘PinksCam’ uygulamasını indirmek. Çektiğiniz her fotoğrafa pembe bir ışık katan bu uygulamada ücretsiz olarak birkaç filtre müşterilere sunuluyor. Fakat diğerlerine bir ücret karşılığında sahip olabiliyorsunuz.
Bulunduğu İşletim Sistemleri: IOS
Fiyatı: Bedava (Eklentiler Ücretli)

Sizin de Instagram için uygulama önerileriniz varsa yoruma bekleriz. :3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.