İstanbul’dan Geri Dönmek Üzere Bir Imagine Dragons Geçti!

Amerikalı bağımsız rock grubu Imagine Dragons, Evolve World Tour kapsamında dün gece ilk defa İstanbul’da sevenleriyle buluştu.

Imagine Dragons, küresel anlamda kendini ilk defa 2012 yılında piyasaya sürdüğü stüdyo albümü “Night Visions”’tan çıkan “Radioactive” teklisiyle tanıtmıştı.

Ünlü rock grubu aynı zamanda Türkiye’de ve dünyada geniş oyuncu kitlesine sahip “League of Legends” oynu için çıkarttığı “Warrior” şarkısıyla da dinleyici kitlesini genişletmişti.

“Radioactive”, “Believer” ve “Thunder” gibi hit parçaların sahibi olan Las Vegas kökenli grup, konserini Lana Del Rey gibi birçok dünya starının da sahne almış olduğu Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirdi.

Istanbul Blue bünyesinde, BKM organizasyonuyla düzenlenen konsere talep yoğundu. Satışları Biletix tarafından yapılan biletler, sınırlı sayıda satışın olduğu birinci ve ikinci avantaj döneminde tükendiler. Genel satış döneminde ise 780 TL’ye satılan VIP biletler tükendi. Sahne önü kategorisinde ise tavan fiyatı 520 TL’yi bulurken normal giriş kategorisi 264 TL’de kaldı. Imagine Dragons’tan önce, ön gösteri olarak Sertab Erener’in grubu ve The Vaccines adlı İngiliz bağımsız rock grubu sahne aldı.

21:45’te sahneye çıkan Imagine Dragons’ın solisti Dan Reynolds bunun son Türkiye konserleri olmadığını düşündüğünü izleyenlerine iletti. Reynolds, “Demons” şarkısının ortasında yarıda kesip ruh sağlığı ve terapi ile alakalı geçmişinden bahsederek izleyenlerine kendi ruhsal mücadelelerinde de yol gösterdi.

Reynolds’ın izleyenlerini mutluluğa boğan bir diğer hareketi de, önce yeri sonra da izleyenlerin birinden aldığı Türk bayrağını öpmesi oldu. 31 yaşındaki solist, Türkiye hakkındaki duygularını

“ilk kez Türkiye’ye geliyorum ama bunun son olacağını sanmıyorum, muhteşem bir ülke, muhteşem bir şehir burası. İnanılmaz bir kültüre, şahane lezzetlere sahipsiniz. Sizi ve enerjinizi kalpten hissediyorum”

sözleriyle belirtti. İzleyenler her şarkıyı hep bir ağızdan söyledi ve bu konser alanında inanılmaz bir sinerjiyi doğurdu.

Ben bu harika ortamı duyduktan sonra “keşke gitseydim” dedim. Peki Imagine Dragons söylediği gibi tekrar gelip konser verirse gitmeye siz ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.