Pazar Günlerinizi Güzelleştirecek 5 Film!

Jumper (2008)

Tür: Bilim Kurgu / Aksiyon

Babasıyla birlikte yaşayan Davey, yaşadığı evde mutsuz bir hayat sürer. Artık daha fazla sabredemez ve evden kaçmaya karar verir. Fakat nereye gideceğini, nerede yaşayacağını bilemez. Bu sorununa karşılık bulacağı çözüm hiç de beklediği gibi değildir: istediği her yer. Zamanla özel bir yeteneği olduğunu ve istediği her yere ışınlanabildiğini(atlayabildiğini) öğrenen Davey aynı zamanda bu yeteneği yüzünden başının belada olduğunu ise sonradan farkeder.

 

Chappie (2015)

Tür: Bilim Kurgu / Aksiyon / Dram

Gelecekte geçen hikayede, mekanik robotlardan oluşan polis güçleri,  sistemin en önemli kuvveti olmuştur. Ancak, insanlar usandıkları ve istemedikleri bu robotlara karşı koymayı isterler. Bu robotlardan biri, bir çete tarafından polis merkezinden çalınır ve yazılımcı Deon tarafından yeniden programlanır. Deon ilk kez kendi kendine düşünebilen ve hissedebilen bir robot yapmıştır.

Chappie adını alan bu robot kısa süre içerisinde düzene ve insanlığa karşı bir tehdit olarak algılanır. Bilim kurgu ve komedi türlerlerini harmanlayan filmin yönetmen koltuğunda,  Neill Blomkamp oturuyor. Filmin oyuncuları arasında ise Dev Patel, Hugh Jackman, Sigourney Weaver ve Die Antwoord adlı rap grubundan  Yo-Landi Visser ve Watkin Tudor Jones gibi isimler yer alıyor.

 

Collateral Beauty  (2016)

Tür: Dram

Manhattanlı bir reklam yöneticisi olan Howard’ın sakin ve mutlu yaşamı büyük bir trajedi yaşaması ile değişir. Kendini insanlardan soyutlayan ve içine kapanan Howard yakın arkadaşlarıyla bile iletişim kurmaktan kaçınmaya başlar. Bunun üzerine, arkadaşları onu anlayabilmek için çaba sarfetmeye başlar. Howard sıkışmış olduğu bu yalnızlığının içinde, hissettiklerini anlatabilmek için aşka, ölüme ve zamana mektuplar yazmaya başlar ve günün birinde bu mektuplara aşktan, ölümden ve zamandan karşılıklar almaya başlar. 

David Frankel‘in yönetmen koltuğunda oturduğu Collateral Beauty filminin başrolünde Will Smith yer alırken, kadrosunda usta oyuncu Helen Mirren, sevilen yıldız Edward Norton, Keira Knightley, Michael Peña, Naomie Harris, Jacob Latimore ve Kate Winslet yer alıyor.

 

Atomic Blonde (2017)

Tür: Suç / Dram

Lorraine Broughton MI6 adlı teşkilatın en ölümcül suikastçısıdır ve kaçış ustalığı ve yakın dövüşteki yetenekleriyle ünlüdür. Soğuk savaş sırasında bir ajanın öldürülmesini araştırmak için Berlin’e gönderilir. Orada, görevi için Berlin istasyon şefi David Percival ile işbirliği yaparlar ve ikili, gerilim ve gizezm dolu büyük bir aksiyona adım atarlar. Ancak Lorraine’in Berlin’e gelişi deşifre olmuştur ve Lorraine kısa sürede kendisine tuzak kurulduğunu anlar ve bu tuzağı kuran da teşkilatın içinden biridir. Lorraine artık hayatı ve değer verdiği insanlar için bu tuzaktan kurtulmak ve gizemi çözmek zorundadır.
Antony Johnston‘ın aynı adı taşıyan romanından uyarlanan Atomic Blonde‘un başrollerinde Charlize Theron ve James McAvoy yer alıyor.

 

Gifted (2017)

Tür: Dram

Frank Adler , 7 yaşındaki yeğeni Mary ile birlikte Florida’da güzel ve mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Küçük yaşına rağmen Mary’nin matematiğe olağanüstü bir yeteneği vardır ve üstün zekalıdır. Normal şartlarda özel bir okula gitmesi gerekirken Frank’in ısrarıyla devlet okuluna gitmektedir. Çünkü Mary’nin de annesinin matematiğe yeteneği vardır ve Milenyum Problemleri’nden Navier–Stokes problemini çözebilmek için her şeyini ortaya koymuş, ancak Mary 6 aylıkken intihar etmiştir. Bu yüzden Frank de küçük kızın normal bir çocukluk geçirmesini istemektedir.

Günün birinde Frank’in annesi, Mary’nin anneannesi Evelyn gelir. Mary’nin yeteneğinden haberdardır ve çocuğun velayetini almak ister. Mary’yi seviyesine uygun bir okula gönderme konusunda ısrarcıdır ve Mary’yi Frank’ten alabilmek için her şeyi yapar.

Filmin oyuncu kadrosunda Chris Evans, Jenny Slate, Octavia Spencer, Mckenna Grace ve Lindsay Duncan bulunurken yönetmen koltuğunda Marc Webb oturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.