Yakın Zamanda Vizyona Girecek Olan 5 Film

The Predator

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu
Gösterim Tarihi: 14 Eylül

Film , tehdit altında olan insan ırkının, Predator ırkından korumaya çalışan bir ekibin serüvenleri anlatıyor. Küçük bir çocuğun yaptığı bir yanlış sonucu evrenin en tehlikeli ırkı olan Predator’lar gezegene gelir. Oldukça güçlü, zeki ve ölümcüllerdir. Kendilerini, diğer ırklardan topladıkları DNA’lar ile geliştirmişlerdir. İnsanlık Predator karşısında yok olma tehlikesine girmiştir. İnsanlığın sona ermesini engelleyebilecek kişiler ise eski askerler ve memnuniyetsiz bir Fen öğretmenidir. 

Predator serisinin 4. devam halkası olan filmin yönetmen koltuğunda “Iron Man 3” ve “ The Nice Guys” filmleriyle tanınan Shane Black oturuyor. 
Filmin oyuncu kadrosunda oldukça ünlü isimler yer alıyor: “Game of Thrones”tan tanıdığımız Alfie Allen, “The Handmaid’s Tale”de oynayan Yvonne Strahovski,, “Narcos”un yıldızı Boyd Holbrook, “Moonlight”tan tanıdığımız Trevante Rhodes, Oscar adayı Edward James Olmos bulunuyor.

The Nun 

Tür: Korku
Gösterim Tarihi: 21 Eylül

Romanya’da yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi sonucu, problemli geçmişini atlatamamış bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı araştırıp açıklığa kavuşturmaktır ancak birlikte, manastırın korkunç bir sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atarlar. İkili, kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır ve manastırda, yaşam ve lanet arasında kalırlar.

Venom

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu
Gösterim Tarihi: 5 Ekim

Filmin baş kahramanı Eddie Brock hırslı bir muhabirdir ve sevgilisinin çalıştığı firmanın sahibinin hikayesi de Eddie’nin peşinde olduğu hikayelerden biridir.  Firmanın sahibi kötü niyetli ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden biridir ve bu adamın hikayesinin peşinde koşarken, Eddie, firma tarafından sadece simbiyoz olarak yaşayabilen ve adrenalinle beslenen bir uzaylı organizmanın keşfedildiğini ve denek olarak alınan insanlarla birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir. Fakat, araştırmalarında fazla ilerleyen Eddie, Venom adı verilen bu organizma ile birleşir ve taşıyıcısı olur.  Bir yandan vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele etmeye çalışan Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği adamlarda kaçmak zorundadır.
Marvel evreninin kötülerinden Venom’un beyaz perde uyarlaması olan filmde Venom’a Tom Hardy hayat veriyor. Film, aynı zamanda 4 Oscar adaylığı bulunan Michelle Williams, 2 Oscar adaylığı bulunan Woody Harrelson, Altın Küre adayı Rüz Ahmed ve Jenny Slate gibi oyuncuları bünyesinde bulunduruyor.

Aquaman

Tür: Fantastik/Aksiyon/Macera
Gösterim Tarihi: 27 Aralık


Filmin baş karakteri Arthur Curry, Atlantis adlı sualtı krallığının mirasçısı olduğunu öğrenir. Artık halkını yönetmesi gerekir ve bir kahraman olmak için bu yolda ilerlemelidir. DC evrenine ait olan Aquman‘de yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen James Wan‘ı görüyoruz. Film başrolünde Jason Momoa, Amber Heard ve usta oyuncu Willem Dafoe yer alıyor.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Tür: Fantastik/Macera
Gösterim Tarihi: 15 Kasım

Fantastic Beast serisinin ilk filminde Newt Scamender’ın yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi(MACUSA) tarafından yakalanan karanlık büyücü Grindelwald, serinin ikinci filmi olan The Crimes of Grindelwald‘da kaçmayı başarır ve kendine yandaşlar toplamaya başlar. Planı, büyü dünyasından uzak olan her canlıya hükmedecek safkan büyücüler yetiştirmektir. Grindelwald’ın bu planını bozmak isteyen Albus Dumbledore, aynı zamanda eski öğrencisi olan Newt’ten yardım ister. Onu bekleyen tehlikenin farkında olmayan Newt, sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir. 

Filmin yönetmen kolduğunda Harry Potter serisinden tanıdığımız David Yates otururken, oyuncu kadrosunda da ilk film ile tanıdığımız Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Ezra Miller ve Alison Sudol oynarken, Grindelwald rolünde Johnny Depp ve Dumbledore rolünde de Jude Law‘ı göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.